PL EN Home
Delphia Facebook Delphia TV O PROJEKCIE | PARTNERZY | GALERIE | DO POBRANIA | KONTAKT

O PROJEKCIE

------------------------------------------------------------------------------

Wprowadzenie

Mamy przyjemność poinformować o pracy nad nowym
projektem - jachtem szkoleniowym - Delphia 16, który jest konstrukcją szkoleniowo-sportową, przeznaczoną do szkolenia wstępnego dzieci rozpoczynających żeglarstwo sportowe w klubach (w tzw. szkółkach żeglarskich) oraz do szkolenia podstawowego dla "każdego", kto chce żeglować lub zaczął już żeglowanie.

Jesteśmy przekonani, że jacht Delphia 16, jako jednostka o najwyższych standardach bezpieczeństwa oraz jako jacht dedykowany do nauki żeglowania, spełni oczekiwania klubów żeglarskich i amatorów tej dyscypliny.

Delphia YachtsOd 1990 roku robimy to co kochamy, budujemy jachty. Korzystamy z najnowszych technologii, posiadamy nowoczesne hale produkcyjne, a co najważniejsze - zatrudniamy wyspecjalizowanych pracowników.
Budując jachty zgodnie z najwyższymi standardami
i przy wykorzystaniu najlepszych materiałów, zapewniamy naszym klientom najwyższy poziom wykonania oraz bezpieczeństwo na pokładzie. Każdy z jachtów przechodzi
dokładne testy "od dziobu do rufy, od topu masztu aż po kil", podczas których szczegółowo analizowany jest każdy aspekt jego konstrukcji.

Delphia Yachts posiada certyfikat jakości ISO 9001, dodatkowo nasze jachty budowane są pod nadzorem PRS i Germanischer Lloyd.

Delphia 24 - Starszy BratJacht Delphia 16 jest również idealnym jachtem szkoleniowym dla młodzieży, która chce kontynuować swoją karierę sportową na popularnym jachcie regatowym Delphia 24. Regaty w tej klasie rozgrywane są w Polsce od 2006 roku, a flota jachtów Delphia 24 liczy 40 jednostek.

Konstruktor Delphia 16 /
Andrzej Skrzat konstruktor i stylista jachtowy,

  który zaprojektował linie jachtów produkowanych przez stocznię jachtową Delphia Yachts (Delphia 24,Phila 780, Phila 880, Delphia 31, Delphia 33.3, Delphia 40.3, Delphia 47, Delphia 46cc).

Jachty zaprojektowane przez Andrzeja Skrzata zdobyły wiele wyróżnień i nagród.Dlaczego Delphia 16?

Problemy w nauczaniu początkowym!W tradycyjnej formie nauczania dzieci rozpoczynają naukę żeglowania na jachcie Optimist.
Podstawowym utrudnieniem szkoleniowym na tym etapie
jest bardzo silny stres dziecka w pierwszych tygodniach "samotnej" żeglugi na Optimiście. W wyniku stresu spowodowanego słabą komunikacją z trenerem, strachem przed wywrotką oraz bezradnością i osamotnieniem, duży odsetek potencjalnie uzdolnionych dzieci rezygnuje z tej pięknej dyscypliny sportu już po pierwszych lekcjach żeglugi.

Zasadniczym krokiem w poprawie tej sytuacji powinno być wprowadzenie do systemu szkolenia jachtu wieloosobowego, na którym dzieci oraz trener
(instruktor) mogą żeglować razem. Jacht Delphia 16 jest idealnym rozwiązaniem spełniającym wszystkie kryteria do nauczania żeglarstwa dla dzieci.

------------------------------------------------------------------------------

Na jachcie Delphia 16 dzieci będą mogły pierwszy raz w życiu przejąć ster, zdobyć podstawowe umiejętności związane z poruszaniem się na jachcie oraz balastowaniem i trymowaniem żagli. Poznają też fachowe słownictwo oraz zasady dowodzenia jachtem i standardy prawidłowej komunikacji.

Karol Jabłoński – zawodowy żeglarz, sternik w regatach o Puchar Ameryki, wielokrotny mistrz świata i Europy

Delphia 16 umożliwia rozpoczęcie procesu szkolenia bez stresu związanego z pierwszą samotną żeglugą, bez strachu przed potęgą wody czy silnym wiatrem. To bardzo ważne, bo często dzieci zniechęcają się po pierwszych niepowodzeniach i już nie wracają do żeglarstwa.